Основною перевагою ММС є можливість поєднати зусилля та ресурси кількох територіальних громад та спільно вирішувати актуальні питання. Така синергія буде корисною як менш так і більш спроможним чи рівним за можливостями громадам.

Співробітництво громад здійснюється відповідно до договору про співробітництво, який може бути двостороннім (коли учасників тільки двоє), а може бути багатостороннім — коли учасників троє чи більше.

Варто пам’ятати, що доступ до якісних адміністративних послуг повинні мати не лише мешканці великих міст, а й жителі усіх громад України. І саме співробітництво територіальних громад є одним із способів вирішення цього питання.

«Додана вартість» для громад при застосуванні ММС

За допомогою ММС територіальні громади можуть зміцнити свою спроможність, отримати «додану вартість» у забезпеченні надання адмінпослуг. Зокрема:

1) створювати точки доступу до послуг у менших (інших) громадах, використовуючи потенціал спроможніших громад (наприклад, у форматі віддалених робочих місць (далі – ВРМ), територіальних підрозділів ЦНАП чи мобільних ЦНАП); 

2) заощаджувати ресурси (наприклад, те ж саме створення ВРМ чи спільного ЦНАП для кількох громад); 

3) працювати в синергії для досягнення більш амбітних цілей там, де одній громаді бракує ресурсів (наприклад, придбати паспортну станцію чи мобільний ЦНАП); 

4) забезпечити безперервність надання послуг (наприклад, якщо в громаді немає потреби створювати більше однієї посади державного реєстратора, то на час його відсутності у зв’язку із відрядженням, відпусткою тощо державний реєстратор із сусідньої громади зможе надавати послуги).

ММС також є раціональною та ефективною альтернативою створенню громадою власного ЦНАП самотужки або механізмом, що дозволяє залучити у ЦНАП нові послуги. 

Використання ММС дозволяє наблизити послуги територіально, вирішити проблему дефіциту кваліфікованого персоналу у достатній кількості в сільських ОТГ / укрупнених громадах, мінімізувати видатки на інфраструктуру, раціонально поєднувати використання ресурсів кількох громад.

ММС часто застосовується при наданні таких груп послуг як державна реєстрація нерухомості чи бізнесу, оскільки не всі громади мають змогу залучити персонал на посади державних реєстраторів. 

Додаткові можливості

Громади, які не готові самостійно утворити ЦНАП через невелику чисельність населення, брак власних ресурсів, кадрів тощо отримають очевидну вигоду з ММС. Це стосується насамперед наближення для своїх мешканців таких спеціалізованих послуг як реєстрація земельних ділянок, надання паспортних послуг. Адже суб’єктами надання цих груп послуг є територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади і прийом документів для надання таких послуг в органах місцевого самоврядування здійснюється лише через ЦНАП. Тому, для мешканців громад, центри яких не є колишніми містами обласного значення чи «новими» або «старими» райцентрами, буде прямий зв’язок: є ЦНАП – є нові послуги у громаді!

ММС сприяє професійному розвитку персоналу органів місцевого самоврядування, бо фахівець не сам розбирається з проблемою, а взаємодіє з колегами із сусідньої громади, які спеціалізуються з тих самих питань.

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.